Lierop speelt ouderwets goed tijdens meesterlijke masterclass tegen Venlo
Met twee overwinningen in de zes dagen voor aanvang van de topper tegen Venlo lijkt Lierop de weg omhoog gevonden te hebben. Niet enkel qua resultaten, maar ook in het vertoonde spel en vertrouwen dat de spelers uitstralen. Tegen Venlo, dat met evenveel punten als Lierop een plekje lager staat, kan Lierop optimaal profiteren van de Super Sunday; niet alleen Lierop (nummer 3) en Venlo (nummer 4) treffen elkaar. Met IVO en Stiphout Vooruit staan ook de nummers 2 en 1 tegenover elkaar.
Het grote verschil tussen Lierop en Venlo zit hem vooral in de uitslagen en het doelsaldo. Lierop scoort vaker en incasseert minder doelpunten en heeft met een saldo van +14 een voordeel ten opzichte van de Limburgers (+1). Daarnaast verliest Venlo al een aantal keer erg ruim, met 5-3, 0-4 en 5-1 nederlagen. En op de Renkant blijkt het al snel ook die kant op te gaan.
Lierop en Venlo beginnen nog wat aftastend, maar al snel pakt de thuisploeg de teugels in handen. Tim van Brussel, Sjoerd van Heugten en Nick Verdonk krijgen al kansen om de score te openen maar het eerste half uur wordt er niet gescoord. Aan de andere kant doet Venlo weinig met de kansen die ze krijgen op de counter waardoor gevaar voor het doel van Han Maas eenvoudig wordt verijdeld door Thijs van Heugten, Bart Sijbers, Stijn Oomen en Ruben van den Nieuwenhof achterin.
Vlak voor rust is het dan alsnog raak als Tim met een prima corner de meest scorende speler aan Lieropse zijde vindt. Nick aarzelt niet en beloont Lierop voor het goede spel: 1-0. Het is op basis van de kansen een magere voorsprong, maar daar wordt al snel in de tweede helft verandering in gebracht. Een machteloos Venlo moet toe zien hoe Ruben van den Nieuwenhof met zijn voorzet Tim vindt, zij het via het hoofd van Nick. Tim controleert de bal knap en schiet al even goed binnen: 2-0.
Die voorsprong wordt in een fantastische tweede helft nog ruim verdubbeld. Lierop speelt uitstekend, een andere conclusie kan haast niet getrokken worden. Met een wervelende Tim als spelmaker bouwt Lierop nog wat verder aan een al goed doelsaldo en dompelt het de bezoekende Limburgers in rouw. Tijn zorgt voor de 3-0 als hij de verre hoek vindt na een goede pass van Hidde Maas. Even later doet Stijn hetzelfde als hij Sem van den Nieuwenhof keurig inspeelt. Die weet Nick voor het doel te vinden, waarna de topscorer zijn weektotaal op 4 brengt.
Rens Bekx en Han van de Laar vervangen Thijs en Sjoerd van Heugten waarna er nog een slotakkoord volgt van Lierop. Na een afgeslagen corner werkt Hidde de bal binnen om de eindstand op 5-0 te bepalen.
Daarmee deelt een sterk Lierop een enorme klap uit aan concurrent Venlo, terwijl het ook inloopt op IVO én Stiphout Vooruit. Door het gelijke spel in die wedstrijd, kan Lierop komende zondag op één punt van koploper Stiphout komen. Als Lierop in Helmond het niveau van Venlo thuis kan benaderen maakt het zeker een kans. Daarmee zou het ook direct revanche kunnen nemen op de koploper, die eerder dit seizoen nog met 0-1 won in Lierop. Met de vorm van de eerste zes wedstrijden terug in de benen is er in ieder geval genoeg reden tot optimisme. Aftrap 14:00, tot dan!