Lierop blijft niveau vasthouden en dendert ook over ‘angstgegner’ RKSVO heen

Lierop blijft niveau vasthouden en dendert ook over ‘angstgegner’ RKSVO heen

Na de monsterzege in Panningen staat er al snel weer een nieuwe opdracht te wachten voor SV Lierop 1. RKSVO uit Ospel, vorig seizoen op de Renkant nog te sterk voor Lierop, komt weer eens op bezoek. Waar beide ploegen vorig seizoen streden om de play-offs, RKSVO haalde die uiteindelijk ook, is de ploeg uit Limburg dit seizoen zwak begonnen. Met slechts 1 punt uit twee duels lijkt de vorm even weg te zijn. Toch blijft het fysiek sterke RKSVO, zelfs met de nodige blessures, een lastige opgave voor Lierop. Dat delft in fysieke wedstrijden met veel (lucht)duels nog vaak het onderspit als het moeilijk aan het eigen spel toekomt.

Daarmee lijkt de opdracht dus even simpel als lastig voor Lierop: je eigen voetbal blijven spelen zelfs als de tegenstander er een echte wedstrijd met veel duels van probeert te maken. Het namelijk voetballend dat Lierop het verschil kan maken, al benut de ploeg van Tim van Seggelen daar de eerste helft niet alle kansen toe. Tim van Brussel begint als linksbuiten, maar trekt als snel naar binnen toe, waarmee hij de rechtsback uit Ospel met hem meeneemt. Hierdoor ligt er op links veel ruimte voor linksback Sjoerd van Seggelen. Dit wordt in de openingsfase door centrale verdedigers Stijn Oomen en Thijs van Heugten echter nog te weinig herkend. Op de momenten dat het wel gebeurt, is Lierop al snel gevaarlijk. Zowel over links als over rechts via Tijn van Nuenen wordt er meer dan genoeg gevaar gecreëerd, maar in tegenstelling tot de eerste thuiswedstrijd tegen Stiphout profiteert Lierop nu al snel. Tim krijgt de kans om te schieten vanaf links en doet dat met fortuin aan zijn zijde: de bal wordt aangeraakt en val daardoor buiten bereik van de doelman in het doel: 1-0. Niet veel later slaat Lierop nogmaals toe; Sjoerd van Seggelen verplaatst het spel snel naar de rechterkant, waar Tijn de ruimte benut en teruglegt op Nick Verdonk. Die schuift simpel binnen: 2-0.

Toch is het dan nog lang niet gedaan met de doelpunten in de eerste helft. RKSVO komt terug in de wedstrijd door een ongefocust Lierop. Han Maas kan de bal niet uit het doel redden: 2-1. Toch slaat de thuisploeg dan zelf weer snel toe: Sjoerd van Seggelen soleert en legt de bal na een mooie actie achter de doelman: 3-1. Toch sluiten de bezoekers nog voor rust weer aan; als de boomlange spits van RKSVO bij de tweede paal vrij mag uithalen, is er voor Han geen houden meer aan en ligt de 3-2 erin.

Daarmee kan het de tweede helft nog alle kanten op, maar al snel lijkt het de voor Lierop verkeerde kant op te vallen. Waar Tim als vierde middenvelder de eerste helft nog voor problemen kon zorgen bij RKSVO, lossen ze daar de problemen grotendeels op in de rust. Daardoor komen Sem van de Nieuwenhof, Hidde Maas en Sjoerd van Heugten ineens minder makkelijk aan voetballen toe op het middenveld. De mannen uit Ospel houden de ruimtes klein en profiteren vervolgens van de vele benen in het strafschopgebied van Lierop bij een hoekschop. Die wordt afgeslagen, maar de rebound wordt ingebracht en caramboleert via verschillende benen in het doel: 3-3.

Tim van Seggelen acht de tijd met zijn staf vervolgens rijp voor wissels en een tactische aanpassing. Thijs en Tim gaan eruit en worden vervangen voor Daan Hooglugt en Rob Kornuijt. Daan gaat niet in de plaats van Rens Bekx op rechtsback spelen, maar zorgt als linksbuiten voor nieuwe krachten voorin. Rob komt op 10, waardoor Hidde de positie van Thijs achterin overneemt. Met deze aanpassing krijgt Lierop door het doorschuiven van Hidde ineens weer een extra man op het middenveld en met Daan een doelgerichte, klassiekere linksbuiten. Het betaalt zich al snel dubbel en dwars uit voor Lierop. Als Rob na een pass van Daan voorzet, raakt hij een hand van een tegenstander. De scheids wijst naar de stip en Nick faalt niet: 4-3. Met dat gelukje in de rug deelt Lierop even later een mokerslag uit die de Limburgers niet meer te boven komen. Sjoerd van Heugten haalt verwoestend uit als de bal terugkomt van een corner en deelt de genadeklap uit met zijn wereldgoal: 5-3.

Vervolgens komt Lierop wel erg goed in de wedstrijd te zitten, want het regent niet enkel meer druppels maar ook goals in de slotfase: nadat Tijn de doelman al even test, haalt Daan uit de volley de trekker heerlijk over om de 6-3 op het scorebord te zetten. Wanneer Ries van de Laar Tijn van Nuenen heeft vervangen volgt er nog een laatste toegift aan het Lierop publiek: Lierop breekt snel uit, uiteindelijk is het Nick die zijn derde maakt en de 7-3 tegen de touwen schiet.

De scheidsrechter heeft dan genoeg gezien in de voor de neutrale supporter geweldige wedstrijd. Bij het laatste fluitsignaal staan er tien doelpunten op het scorebord. Lierop heeft wederom een sterk niveau aangetikt, zeker na de 3-3, tegen een tegenstander waar vorig seizoen niet één keer van gewonnen werd. Ook in een eerste helft waarin niet alles op rolletjes loopt weten de rood-witten nog veel kansen te creëren, wat de aanvallende kracht van dit team demonstreert. Uiteindelijk weet het dankzij twee wissels en een kleine omzetting de wedstrijd nog knap naar zicht toe te trekken na een tegenslag, waarmee Lierop op 6 uit drie komt. Komende zondag wacht een uitwedstrijd in het verre Wanssum, tegen fusieclub SV United. Aftrap 14:30, tot dan!

Vind je dit een leuk bericht? Deel het dan!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

HIER VIND JE ONS

SV Lierop
Sportpark de Renkant
Schuttersstraat 19
5715 BH  Lierop

Wil jij op de hoogte blijven?

Meld je dan nu aan voor onze nieuwsbrief. Met enige regelmaat versturen wij een nieuwsbrief naar jouw mailbox. Zo ben, en blijf je altijd op de hoogte van de ontwikkelingen binnen onze club!